-->

Duden آبشارهاي

11 ارديبهشت 1395


آبشارهای Duden در آنتالیا

از بخش های توریستی زیبا و مهم در آنتالیا، آبشار های طبیعی هستند که هر ساله توریست های زیادی را به آنجا میکشاند.
از جاذبه های آنتالیا میتوان به آبشار Duden که یکی از آبشارهای طبیعی آنتالیا است اشاره کرد که با قرار گیری در بین جنگل های سرسبز، بسیار آرامش بخش و روح نوازند. این آبشار از مهم ترین استراحتگاه های مردم آنتالیا است.

این آبشارها از از رودخانه ی دودن سرچشمه میگیرند که رودخانه هم از کوه های توروس، سرچشمه میگیرند. که این رودخانه پس از مسیری طولانی به دریای مدیترانه میریزند. این رودخانه پس از طی مسیری، دو آبشار بسیاز زیبا و روح انگیز ایجاد میکنند که مردم آن منطقه آنان را آبشار بالایی و آبشار پایینی می نامند.

آبشار بالایی که ارتفاع آن ۱۵ متر و عرض آن ۲۰ متر است محیط پیرامون خود را خنک و آرامش بخش میکند. گردشگران می توانند در غاری که پشت آبشار است استراحت کرده و به تماشای آبشار بپردازند.

و اما آبشار پایینی که زیبایی آبشار بالایی را ندارد و واقع شده در انتهای رود است که سپس به دریا میریزد. گردشگرانی که تمایل دارند از این آبشارها دیدن کنند میبایست حدود ۱۴ کیلومتر را در سمت شمال شرقی آنتالیا طی کنند.

سرچشمه این آبشار دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در ۴۰ کیلومتری آن است . آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد . دودن پس از طی مسیری ۱۴ کیلومتری از زیرزمین در گودالی بنام وارساک در روی زمین جاری شده و پس از یک جریان کوتاه دوباره در طرف دیگر گودال در اعماق زمین فرو می‌رود.

آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود پس از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبای دودن را بوجود می‌آورد. آبی که از زمین بیرون می‌آید حداقل ۱۰ متر مکعب در ثانیه است و حداکثر دبی آب پس از سر ریز از بالای آبشار و جاری شدن روی زمین ۱۵ الی ۱۶ متر مکعب درثانیه است. سرانجام این آب پس از عبور از آنتالیا بعد از ۹ کیلومتر وارد دریای مدیترانه می‌شود

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اطلاعات تماس

متقاضيان عزیز پس از مطالعه کامل محتویات سایت می توانند از مشاوره تلفني با کارشناسان ما و نماینده رسمی ایرانی دانشگاه ، نیز استفاده نمایند.

  • تلفن : +90 548 869 5336
  • موبایل :0921 216 5185
  • ایمیل :info@studyabroadpro.ir

نظرات دانشجویان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…