-->

رودخانه ماناوگات

10 ارديبهشت 1395

رودخانه ماناوگات آنتالیا
رودخانه ماناوگات بهمراه آبشار های آن یکاز رودخانه های بسیار زیبا و از جاذبه ها گردشگری و تفریحات آنتالیا برای قایق سواری و کشتی سواری (دسترسی از دریاچه منطقه سیده آنتالیا با کشتی) می باشد که همه ساله تعداد گردشگران و توریست های بسیار زیادی را برای تفریح خود در آنتالیا بخود جذب می نماید.

اگر می خواهید درباره تاریخچه رودخانه ماناوگات بدانید باید بگوییم که متاسفانه اسناد محکمی در دسترس نیست ولی شواهد گویای آن است که رودخانه ماناوگات آنتالیا در حدود دو قرن پیش از میلاد مسیح بوجود آمده بود.

ماناوگات از سمت جنوب کوه ها طرس سرچشمه می گیرد و در آخر به آب های دریا مدیترانه میریزد.امروزه اگر به آنتالیا سفر نمایید ، در ماناوگات بیشتر جنبه های توریستی آن را خواهید یافت اما باید بگوییم که از دیربازنیز برای امور حمل و نقل مانند حمل بار یا جابجایی اطراف از این رودخانه مردم بومی آنجا امرار معاش می کردند و البته هم اکنون نیز ادامه دارد.

ماناوگات در واقع یک شهر است و یا بهتر است بگوییم در اصل یک روستاست که در سال ۱۹۱۳ میلادی به عنوان یکی از روستاهای کشور ترکیه و استان آنتالیا به رسمیت شناخته شده است و همچنین در چهار کیلومتری این روستا می توانید آبشار های بسیار زیبای ماناوگات را نیز مشاهده کنید که آن هم باز جنبه خاص توریستی خود را دارد و در آنجا گردشگران می توانند تفریحات متنوعی مانند شنا ، قایق سواری و … را انجام دهند.

در اطراف این رودخانه منظره دلپذیر با حضور درختانی با قدمت کهن و زیبای صنوبر وجود داد که پس از تفریح برای استراحت و یک پیک نیک بیاد ماندنی عالی است.حال بعد استراحتتان بدانید که در فاصله سه کیلومتری تان شیهلار قرار دارد که پیاده روی در آن بسیار لذت بخش بوده و در نهایت این مسیر به باستانی سلوکیا ختم می گردد و در کل برای گردش در این مناطق یعنی رودخانه ماناوگات ، آبشار آن و طبیعت اطراف آن می توانید یک نصف روزی را صرف کنید و یک گردش بیاد ماندنی را برای خودتان رقم بزنید.خودِ تور های گردشگری یک نصف روز را معمولا به رود خانه و آبشار ماناوگات و تفریحات آن مانند قایق رانی و شنا و … اختصاص می دهند

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اطلاعات تماس

متقاضيان عزیز پس از مطالعه کامل محتویات سایت می توانند از مشاوره تلفني با کارشناسان ما و نماینده رسمی ایرانی دانشگاه ، نیز استفاده نمایند.

  • تلفن : +90 548 869 5336
  • موبایل :0921 216 5185
  • ایمیل :info@studyabroadpro.ir

نظرات دانشجویان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…